Press release
Warszawa, Polska

Nowy system lekkich suwnic KBK Aluline

  • Udoskonalona charakterystyka płynności jazdy
  • Obsługa ładunków do 2 ton bez wysiłku
  • Większa swoboda w planowaniu systemów suwnicowych i manewrowania ładunkiem

Warszawa, 27 marca 2014 roku. Terex Material Handling, stawiając sobie za cel znaczną poprawę ergonomii, udoskonalił system lekkich suwnic Demag KBK Aluline. Obniżone opory toczenia pozwalają użytkownikowi bez większego wysiłku ręcznie manipulować ładunkami do 2 ton.

Marc Rieser, szef Działu Systemów Modułowych: „Dzięki optymalizacji wzajemnego oddziaływania poszczególnych elementów systemu obniżyliśmy nie tylko opór startowy. Również w przypadku oporów jazdy system osiąga doskonałe wartości. Te udoskonalenia są wyraźnie odczuwalne przez użytkownika, który potrzebuje znacznie mniej siły, aby manipulować ładunkiem. Poprzez system KBK Aluline Demag na nowo zdefiniowaliśmy pojęcie płynności jazdy”. Dzięki zmniejszeniu oporów toczenia zmniejszył się również poziom hałasu, co poprawia komfort pracowników i warunki pracy.

Sześć profili w czterech rozmiarach

Nowy system KBK Aluline oferuje do wyboru profile aluminiowe w czterech rozmiarach, które dzięki swojej zamkniętej konstrukcji są bardziej sztywne i mają większy udźwig. Dwa największe profile aluminiowe opcjonalnie mogą posiadać zintegrowany szynoprzewód. KBK Aluline Demag znajduje zastosowanie zarówno w małych warsztatach, jak również w kompleksowych rozwiązaniach przepływu materiału, również tam, gdzie linie produkcyjne
są częściowo automatyczne. Z KBK Aluline szczególnie chętnie korzystają firmy z branży samochodowej. 
Większa swoboda w planowaniu systemów suwnicowych do manipulowania ładunkiem Jako system ponadpodłogowy, KBK Aluline Demag umożliwia tworzenie podwieszonych systemów suwnicowych i torów jednoszynowych o dowolnej wielkości. Wymóg mniejszej ilości punktów podwieszeń nowego systemu zwiększa wszechstronność jego zastosowań. Wymaga to jednak złącza szyn o wysokiej wytrzymałości. W stosunku do poprzedniego systemu w KBK Aluline odległość pomiędzy złączami profili a punktem podwieszenia została znacznie zwiększona. Swoboda w planowaniu osiągnęła nowy poziom, złącze stykowe szyn nie musi być umieszczone blisko następnego punktu podwieszenia.
Cały system można zainstalować w krótkim czasie i nie wymaga on praktycznie żadnej konserwacji. W ramach jednego systemu możliwe są kombinacje profili aluminiowych ze stalowymi. Nowe profile aluminiowe w systemie lekkich suwnic Demag są w pełni kompatybilne z dotychczasowym systemem KBK Aluline, dzięki temu w przypadku rozbudowy systemu nie trzeba wymieniać poprzednio zainstalowanych elementów na nowe.
W trakcie projektowania systemu przepływu materiałów KBK Aluline użytkownik może skorzystać z narzędzia on-line „KBK Designer”. Na życzenie klienta Demag oferuje również wsparcie i pomoc doświadczonych inżynierów.

Dodatkowe informacje

50 lat modułowego systemu dźwignic KBK Już 50 lat temu, kiedy opracowano pierwszy system Demag KBK, głównym celem, jaki sobie postawiono, była jego systemowość. Modułowa konstrukcja, elastyczność, bezpieczeństwo, niezawodność i komfort obsługi od początku gwarantowały wysoką jakość ponadpodłogowego systemu przepływu materiału oraz jednocześnie obniżenie kosztów ogólnych. Te kluczowe cechy systemu były konsekwentnie rozwijane i dzięki temu system KBK jest postrzegany jako elastyczne i kompleksowe rozwiązanie transportu bliskiego.
System KBK Aluline, będący rozszerzeniem systemu KBK, wyróżnia się małym ciężarem własnym oraz doskonałą charakterystyką płynności jazdy, co jest szczególnie ważne tam, gdzie ładunki przesuwane są ręcznie. W nowym systemie KBK Aluline te cechy zostały udoskonalone.

Więcej informacji o firmie

Terex Corporation, do której należy Demag - producent suwnic przemysłowych i komponentów, jest wiodącym na świecie dostawcą technologii dźwignicowej. Najważniejszym celem segmentu bizneswoego pod nazwą „Terex Material Handling“ jest rozwój, projektowanie i produkcja najwyższej jakości suwnic, wciągników i ich komponentów oraz usługi serwisowe dla tych produktów. Zakłady produkcyjne znajdują się w 16 krajach na 5 kontynentach. Dzięki obecności w 60 krajach firma obsługuje klientów w ponad 100 państwach.

Terex Corporation z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest światowym producentem sprzętu budowlanego. Koncentruje się na dostarczaniu niezawodnych, ukierunkowanych na klienta rozwiązań w wielu dziedzinach: w budownictwie przemysłowym, infrastrukturze drogowej, przemyśle wydobywczym, górnictwie, przemyśle stoczniowym i morskim, transporcie, przemyśle petrochemicznym, energetycznym i wytwórczym. Działalność Terex opiera się na pięciu segmentach biznesowych: żurawie samojezdne, obróbka minerałów, budownictwo ,platformy teleskopowe oraz produkty z obszaru „Material Handling i Port Solutions” („Manipulacja ładunkiem i rozwiązania portowe”). Więcej informacji o firmie znajdziecie Państwo na stronach: www.demagcranes.com i www.terex.com

Your Contact

Contact Placeholder

Konecranes and Demag Sp. z o.o.

9 Azymutalna
NIP 584-03-01-999
80-298 Gdańsk
Polska

Phone:
+48 32 205 42 95