Press release
Warszawa

Nowa, rewolucyjna generacja suwnic: suwnica Demag z profilem Typu V

  • 17% mniejszy ciężar własny niż suwnica z dźwigarem skrzynkowym
  • Ograniczenie drgań ładunku do 30%
  • Ponad 500 000 cykli obciążeń bez zmian zmęczeniowych

Wprowadzając na rynek nową suwnicę Demag Typu V Terex Material Handling zapoczątkował nową generację suwnic i wyznaczył nowe standardy w branży. Dzięki budowie typu V i wykorzystaniu mniejszej ilości materiału dźwigar typu V waży średnio 17 procent mniej niż porównywalny dźwigar skrzynkowy. Mniejszy ciężar własny suwnicy powoduje mniejsze naciski na koła jezdne, redukuje siły działające na konstrukcję hali i podwyższa maksymalną nośność. Dzięki temu nowa suwnica typu V daje dużą swobodę architektoniczną przy projektowaniu nowych hal i nadaje się również dla przedsiębiorstw, które chcą ją zastosować w już istniejących halach montażowych i produkcyjnych.

Ta opatentowana forma konstrukcyjna z przegubami membranowymi redukuje drganie dźwigara o 30 %. Tak zredukowane drgania powodują, że suwnica i komponenty jak również konstrukcja hali są mniej obciążone a żywotność suwnicy wydłuża się podwójnie do więcej niż 500 000 cykli. Dzięki redukcji drgań można bardziej precyzyjnie i szybciej pozycjonować delikatne i ciężkie materiały takie jak tafle szkła, ciecze czy powłoki aluminiowe wykorzystywane przy budowie samolotów.

„ Suwnica Typu V jest wynikiem naszego ciągłego rozwoju w zakresie technologii dźwignicowej” mówi Adreas Hambrok, Manager Działu Suwnic Standardowych w Terex Material Handling ” Nasza nowa suwnica doskonale uzupełnia nasze dotychczasowe port folio suwnic z dźwigarem skrzynkowym i walcowym. Dzięki specjalnej budowie nowej suwnicy delikatne ładunki mogą być precyzyjnie transportowane nie tylko w halach ale również na powietrzu. Możemy jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów i zaproponować indywidualne rozwiązania do obsługi ładunków, dzięki którym wydajność wzrasta a bezpieczeństwo pracy rośnie”

Nagrody dla Suwnicy Demag Typu V:

  • Industrie Preis 2015 Best of
  • iF Design Award 2015
  • reddot Award 2015
  • Nominacja do German Design Award 2016

Więcej informacji o firmie

Terex Corporation, do której należy Demag - producent suwnic przemysłowych i komponentów, jest wiodącym na świecie dostawcą technologii dźwignicowej. Najważniejszym celem segmentu bizneswoego pod nazwą „Terex Material Handling“ jest rozwój, projektowanie i produkcja najwyższej jakości suwnic, wciągników i ich komponentów oraz usługi serwisowe dla tych produktów. Zakłady produkcyjne znajdują się w 16 krajach na 5 kontynentach. Dzięki obecności w 60 krajach firma obsługuje klientów w ponad 100 państwach.

Terex Corporation z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest światowym producentem sprzętu budowlanego. Koncentruje się na dostarczaniu niezawodnych, ukierunkowanych na klienta rozwiązań w wielu dziedzinach: w budownictwie przemysłowym, infrastrukturze drogowej, przemyśle wydobywczym, górnictwie, przemyśle stoczniowym i morskim, transporcie, przemyśle petrochemicznym, energetycznym i wytwórczym. Działalność Terex opiera się na pięciu segmentach biznesowych: żurawie samojezdne, obróbka minerałów, budownictwo ,platformy teleskopowe oraz produkty z obszaru „Material Handling i Port Solutions” („Manipulacja ładunkiem i rozwiązania portowe”).

Your Contact

Contact Placeholder

Konecranes and Demag Sp. z o.o.

9 Azymutalna
NIP 584-03-01-999
80-298 Gdańsk
Polska

Phone:
+48 32 205 42 95