Press release
Slaný

Společnost Konecranes and Demag otevřela dveře veřejnosti

V sobotu proběhl ve společnosti Konecranes and Demag den otevřených dveří u příležitosti oslav 200 let vzniku značky Demag. Široké veřejnosti se ve Slaném otevřely brány výrobních hal, kde se vyrábějí průmyslové jeřáby pro celý svět.

Slunečný víkendový den nahrál velké účasti. Pět průvodců z vedení společnosti provázelo na 330 návštěvníků výrobou průmyslových jeřábů, které přesouvají náklady i polotovary ve výrobních a skladovacích halách a jsou nepostradatelným pomocníkem při výrobě aut i letadel. „Všichni si mohli také prohlédnout výstavu historických fotografií z bohaté historie společnosti Demag nebo zajímavé instalace jeřábů z Česka i zahraničí,“ uvedla marketingová specialistka Jitka Kocálová. Celkem 135 zájemců se zúčastnilo krátké ankety a 3 vylosovaní šťastlivci získali dárkové balíčky. Po celé dopoledne bylo pro návštěvníky připraveno občerstvení a pro děti také drobné dárky. 

Zástupci personálního oddělení prezentovali volná pracovní místa a odpovídali na dotazy týkající se zaměstnaneckých benefitů. Na den otevřených dveří společnosti Konecranes and Demag, která zaměstnává aktuálně 250 lidí, se dostavila také řada zaměstnanců s rodinami i bývalí pracovníci závodu.

Značka Demag je profesionálem ve výrobě kvalitní zdvihací techniky. V roce 2017 se Demag stal součástí nadnárodní skupiny Konecranes a společně tvoří špičku ve světové výrobě průmyslových a přístavních jeřábů a vysokozdvižných vozíků. Konecranes and Demag ve Slaném dosahuje obratu téměř půl miliardy Kč a ročně vyrobí přes 1 300 zdvihacích zařízení pro výrobce v nejrůznějších průmyslových odvětví. Je jedničkou na trhu zdvihacích zařízení v České republice.