Press release

Demag systematicky sleduje situaci v oblasti průmyslových jeřábů

Již několik let Demag, jako přední světový výrobce zdvihací a manipulační techniky, podporuje rozsáhlou studii Crane Monitor.

Crane Monitor je unikátní výzkumný projekt, který sleduje situaci a trendy na trhu průmyslových jeřábů a zdvihacích zařízení v České republice, umožňuje sdílení zkušeností mezi firmami, které tato zařízení používají. 

Sleduje, jaké problémy trápí výrobní podniky v ČR. Všem zúčasněným pomáhá zefektivnit výběr a následný servis jeřábové techniky ve firmách, a dále pomáhá zkracovat prostoje a zvyšovat efektivitu výroby. 

Výzkumná agentura B-inside realizuje ve spolupráci se společností Demag každý rok rozsáhlý průzkum mezi firmami, které používají jeřábovou a zdvihací techniku. 

„Dotazujeme pracovníky, kteří mají na starosti výběr a servis jeřábů, a ptáme se na jejich zkušenosti a názory. Zajímá nás, jaké postupy se jim vyplácí a co by doporučili kolegům z jiných firem. Tyto „best practices“ pak předáváme čtenářům portálu Cranemonitor.cz ve formě článků a závěrečných studií z těchto průzkumů. Cílem celého projektu je zefektivnit výběr a servis jeřábové techniky ve firmách,“ uvedl Petr Fusek, ředitel agentury B-inside.

„Velmi nás překvapilo, kolik firem muselo v posledním roce zastavit celou výrobu nebo její část kvůli poruše jeřábu či kladkostroje. Ve skutečnosti se však příliš divit nemusíme. Ukázalo se totiž, že řada firem svým jeřábům věnuje péči pouze v rámci zákonem stanovených revizních prohlídek a nepřidávají žádné další pravidelné prohlídky, kontroly či měření. O nadstandardní péči o jeřáby či automatickém monitoringu stavu jeřábu tyto firmy často ani nevědí, a není tedy divu, že právě ony se potýkají s odstávkami výroby podstatně častěji,“ říká jednatel společnosti Demag, pan Zoltán Gorta.

Detailní výsledky studie jsou zveřejňovány na projektových stránkách Cranemonitor.cz a každý rok vydáváme také přehledný souhrn výsledků v podobě brožury.

Studie Crane Monitor 2017